Navigace:Blogy / miguel's blog / Hlídač č.47

Hlídač č.47


Autor: miguel – Publikováno:04 Leden 2009

Hlídač č.47

Svůj kulturní život v novém roce jsem zahájil návštěvou filmového představení.
S kamarádkou jsme se vydali do ostravského CineStaru zhlédnout nový film Filipa Renče "Hlídač č.47".

Jako před každým českým filmem jsem měl trošku obavy, i když ukázky a některé recenze se zdály být nadějné. Na druhé straně jméno režiséra ve mně důvěru moc nebudilo.

O filmu se rozepisovat moc nebudu, radši odkážu tuto "recenzi", ale něco málo bych přece jen poznamenal.
Především to byl opravdu FILM, to znamená filmový obraz, práce kamery, filmová hudba, střih. To vše bylo opravdu profesionální a pro současné české filmy nezvyklé.
Exteriéry, sychravé deštivé a zimní počasí dodávaly ději ponurou atmosféru. Kvaltiní scénář na motivy románu Josefa Kopty držel příběh pevně až do konce.
Největším kladem a zároveň i záporem pak byly podle mne herecké výkony. Karel Roden v hlavní roli byl naprosto bez chyby. Na české poměry opět něco mimořádného. Bohužel jediný kdo se mu výkonem dokázal přiblížit, byl Vladimír Dlouhý v roli kostelníka. Václav Jiráček v roli hrobníka byl nevýrazný a Lucie Siposová v dvojroli Anny a Kláry byla od první věty velmi slabá. Možná i díky tomu hereckému projevu mi byla v příběhu její postava nejvíc nesympatická.
Chápu, že se režiséři snaží hledat neokoukané tváře a kdyby v tomto případě zůstalo jen u tváře, tak by to bylo fajn. Jenže i když řada slovenských herců umí dobře česky, tak tentokrát by dost pomohl dabing.
Škoda, protože jinak to byl mimořádně dobrý film a řekl bych, že za poslední dobu jeden z nejlepších.

Tagy

Anketa

Kam mám vyrazit na příští cestu?:

Partneři