Navigace:Blogy / miguel's blog / Vousáči z Texasu

Vousáči z Texasu


Autor: miguel – Publikováno:08 Červen 2009

VousáčiS novým příspěvkem do blogu jsem si dal opět pořádně na čas. Slibovat že se polepším, nemá cenu, protože i když bych rád, tak to není moc pravděpodobné.
Je to tak, že místo abych večer po práci sedl k notebooku a dával dohromady resty ohledně fotek a povídání z cest a výletů, tak chvilku koukám na telku a pak zpravidla vytuhnu.
Chtěl jsem napsat, co je u mne nového, ale vlastně ani nevím. Tak se zmíním aspoň o té nejčerstvější události, kterou byl v úterý (26.května) koncert "texaských vousáčů" ZZ Top.

někde v Mexiku
Pokud jde o muziku, tak při poslechu rádia docela trpím, protože je jen minimum stanic, které hrají to, co se mi líbí. A i ty to "kazí" neuvěřitelným množstvím reklam a neustálým opakováním osvědčených playlistů.
Jazz má v rádiu své pravidelné chvilky, ale s blues, bluesrockem a jižanským rockem to je horší.
Že bych u nás někdy mohl vidět a slyšet "Allmany" nebo "Lynyrdy", tak to jsem dávno vzdal, ale ZZ Top do Evropy jezdí a letos v Praze dokonce zahájili svou European Tour.
"Vousáči" hrají už 40 let ve stejném složení: Billy Gibbons, Dusty Hill a Frank Beard a jejich koncerty patří k tomu nejlepšímu, co se dá naživo vidět.
To jsem si nemohl nechat ujít a se mnou samozřejmě i Zdeněk a jeho kámoš Láďa i se synem.
něco z TexasuLístky na tento koncert jsme koupili pro jistotu v několikaměsíčním předstihu a za 12 stovek jsme si vybrali hezky místa na stání pod pódiem, ať z toho máme co nejvíc.

Holešovická Sportovní hala sice není kdovíjaké místo na koncerty, ale podvečerní dusno, blesky na potemnělé obloze i vyrovnaná řada Harleyů před halou jakoby naznačovaly, že i vevnitř bude pěkná "bouře".
Než jsem stačil dopít pivo, nastoupila česko-americká bluesrocková kapela The Cell a myslím, že to byli dobře vybraní předskokani.
Po nastartování ovšem přišlo více jak půlhodinové přibrždění v podobě přípravy scény a ladění aparatury.
Aranžmá scény a vlastně celý koncert vypadal více méně podobně jako ten loňský v Texasu, kde bylo natočeno "živé" DVD "ZZ Top - Live from Texas".
Ukázalo se, že naše místa necelých pět metrů od pódia a na "dosah" od Billyho a Dustyho byly exkluzivní a že to byl super zážitek.
takhle jsme je viděli
Takhle zblízka bylo i přes ty plnovousy a tmavé brejle vidět, že ZZ Top už jsou "dědouchové", ale na hraní, zpěvu nebo nasazení to nebylo vůbec znát.
Rockovější skladby střídaly ty víc bluesové. Nejvíc písniček bylo z alba Eliminator, ale kromě toho zazněla i Foxy Lady od Hendrixe nebo blues od Muddyho Waterse.

ZZ Top byli sice na scéně i s přídavkem jen asi hodinu a čtvrt, ale řekl bych, že z 6500 diváků nikdo neodcházel zklamaný.
Zamrzelo mne snad jen to, že jsem nebyl blíž místa, odkud v závěru koncertu vyletěla směrem na pódium podprsenka... :-)

Tagy

konecne entry !! slava vousacum a pryc s vaclavkou ((-:

Anketa

Kam mám vyrazit na příští cestu?:

Partneři