Navigace:Blogy / miguel's blog / Nové blbiny

Nové blbiny


Autor: miguel – Publikováno:28 Srpen 2009

3G modem Huawei E160Opět jsem dostal dojem, že jsem nedostatečně obklopen různými věcmi, co mi chybí k "spokojenému" životu, proto jsem lehce provětral kreditky a pořídil pár nových blbin. 

Do první blbiny mě tak trochu navrtali Pavel s Radkou, protože jsem se rozhodl pořídit si mučidlo přezdívané crossový nebo eliptický trenažér.
Tohle monstrum vybavené šlapadly pohybujícími se po eliptické dráze, které brzdí permanentní magnet a pohyblivými madly, dokáže procvičit svalové partie celéheliptický trenažér Formerfit 903o těla a bez zatěžování kloubů simuluje běh i jízdu na kole.
O trenažéru Formerfit 903 psal podrobnějí Pavel na svém blogu. Já jen doplním postřeh, že při půlhodinovém intenzivním cvičení, kdy "uběhnu" 10km, zároveň vypotím 1,5 kg "sádla" a tekutin. Pokud jsem doma, tak zatím cvičím každý večer a musím říct, že přes ty litry potu se po každém cvičení cítím dobře. Bylo by to fajn, kdyby mohl člověk všechny stresy a problémy jen tak vyběhat.

Před nějakou dobou jsem si koupil televizi. Bohužel málokdy je na programu něco zajímavého. Víceméně mi to vyhovuje, protože tak koukám na bednu jen chvilku a při prvních reklamách jí vypnu, ale mám už docela velkou videotéku z koupených, stažených nebo zkopírovaných filmů a dokumentů. Proto jsem zvažoval pořízení nějakého přehrávače.
Chvíli jsem přemýšlel nad DVD rekorderem, pak nad multimediálním centrem Popcorn Hour , ale pak jsem si řekl, že to je zbytečně moc peněz, že stejně většinu věcí, co mne zajímá, stáhnu z webu a že mi bude úplně stačit DVD přehrávač.
Po krátkém hledání na webu jsem narazil na Ferguson D-880HX se skvělými recenzemi, ve kterých byl označován za "vlajkovou loď" mezi DVD/DivX přehrávači.
DVD player Fergusson D-880HXPřehrávat umí všechny možné formáty včetně těch, o kterých jsem neměl dosud ani tušení. Překvapilo mne, že umí přehrávat i wmv soubory.
Samozřejmostí je upscaling obrazu na vysoké rozlišení (1080). Mezi funkcemi DivX přehrávače mne pak zaujala možnost zvětšení, polohování nebo časové synchronizace titulků.
Na Alzasoftu už jsou málokdy nejvýhodnější ceny a i tento přehrávač jsem v jiném internetovém obchodě našel o 10% levnější za dva tisíce včetně HDMI kabelu. Ovšem cesta do Obchodního domu Prior (opravdu něco takového ještě existuje) v Modřanech byl zážitek podobný cestě časem do minulosti...

Další věc co mě doma docela trápila, bylo pomalé připojení k internetu přes GPRS. V práci si sice můžu stáhnout, co potřebuji, ale přece jenom občas potřebuji i doma něco rychle najít, prohlédnout si online nějakou mapu nebo odeslat nějaké soubory. To vše je přes pomalý modem mobilu téměř nemožné.
Několikrát jsem hledal nějakou rychlejší variantu, kterou bych v pronajatém bytě mohl použít. Ale ADSL přes pevnou linku nepřicházelo do úvahy a wifi bez venkovní antény nefungovalo. Teprve před časem přišel O2 s nabídkou kombinace ADSL připojení a mobilního internetu za zvýhodněnou cenu 150K za měsíc.
Nabídka to byla docela lákavá, ale bylo třeba nějak zjistit, jestli je dům, kde bydlím, v oblasti s pokrytím UMTS 3G sítě. Díky modemu půjčenému od kolegy jsem zjistil, že je to v pořádku. A teď už je to pár týdnů, co jsem si v neděli zašel do prodejny O2, podepsal smlouvu a domů si odnesl USB modem Huawei E160.
S vloženou SIM kartou pracuje v GSM síti 850/900/1800/1900 MHz a v UMTS síti 850/1900/2100. Kromě toho se dá využít díky vložené micro SD kartě jako flashka.
Pro 3G síť je maximem 3,6Mbs pro download a 384 kbs pro up. Mně to stabilně jede 1,5Mbs down a 25O kbs up, což je velmi slušné, takže si pak jen musím dávat pozor, abych zbytečně nestahoval, protože při tom měsíčním paušálu 150K je bohužel FUP jen 10GB za měsíc.

Anketa

Kam mám vyrazit na příští cestu?:

Partneři