Navigace:Blogy / miguel's blog / Filmy

Filmy


Autor: miguel – Publikováno:13 Březen 2010

Muži, co zírají na kozyFilmové novinky v poslední době sleduji jen hodně okrajově a v kině jsem už nebyl ani nepamatuji. Večer se spíš kouknu na něco v televizi: kousek sitcomu, nějaký dokument, ap. Filmy v televizi ovšem většinou nedokoukám: buď to je něco, co už jsem viděl mockrát nebo je to příšerná blbost nebo mě prostě odradí první várka reklam. Pro případ že bych měl chuť a sílu např. o víkendu na něco opravdu koukat, mám zásobu celkem aktuálních filmů.Z té zásoby jsem dnes a asi před týdnem vytáhl dva filmy: Sherlock Holmes  a
Muži, co zírají na kozy.
Různých filmů a seriálů s Sherlockem Holmesem byly desítky, ne-li stovky, ale skoro vždy se držely žánru detektivky.
O novém Sherlockovi s Roberetem Downey Jr. v hlavní roli a Judem Law v roli Watsona se to až tak říct nedá. Stačí se podívat na jméno režiséra.Sherlock Holmes
Kdo viděl některé filmy, které natočil Guy Ritchie (např. Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k), dokáže si to představit.
Prostě víc než detektivka to je dobrodružně-akční film plný honiček, rvaček a pochopitelně i výbuchů. Je i není to Doyleův Holmes. Ale nemůžu říct, že byse mi to nelíbilo. Downey i Law hrají dost dobře, scenérie "špinavého" Londýna jsou skvělé. A nemůžu zapomenout na výbornou hudbu Hanse Zimmera!  Je to docela fajn film na sobotní večer doma, ale klidně bych na něj šel i do kina.

Druhý film, na který jsem koukal dnes odpoledne, mne ovšem vysloveně potěšil. U nás do kin jde myslím až v dubnu a jsem zvědav, jakou bude mít návštěvnost.
Film Muži, co zírají na kozy je (asi) černá komedie natočená podle bestselleru Jona Ronsona o armádním výzkumu, který má využít paranormální schopnosti ke zničení nepřítele prostřednictvím bojovníků bojujících za použití pouhé mysli. Historky zobrazené ve filmu jsou tak přitažené za vlasy, že mě nakonec ani nepřekvapuje, že jsou podle skutečnosti. Ostatně koho by mohlo překvapit, že americká armáda dělala experimenty s tím, jak projít zdí nebo jak zabít křečka pohledem...  :-)
Co je na tomto filmu skvělé, jsou představitelé hlavních rolí:  Jeff Bridges v roli zakladatele programu "Nové armády země" vypadá, jakoby se v armádě objevil lehce sjetý Dude Lebowski, Ewan McGregor jako reportér, který si snaží výpravou do Iráku dokázat, že za něco stojí, se pro změnu snesl z Hvězdných válek, protože v poušti objevuje sílu "bojovníků Jedi", mezi které patří i George Clooney jako bývalý nejlepší "psycho-bojovník" z Bridgesovy jednotky, který sice dokáže myšlenkou rozehnat mraky na obloze, ale zároveň na rovné pouštní silnici "přehlédne" obrovský kámen.  A nakonec je tu Kevin Spacey jako slizoun, který začíná a končí díky lahvičce s LSD.
Všechny postavy v tomhle filmu jsou dost "trhlé" a vlastně celý film je tak trochu "silly". Taková milá blbůstka. :-)

Tagy

Anketa

Kam mám vyrazit na příští cestu?:

Partneři