Navigace:Blogy / miguel's blog / Zbytečné úvahy

Zbytečné úvahy


Autor: miguel – Publikováno:23 Duben 2010

mufovy zbytečné úvahyZauvažoval jsem nad tím, kolik času denně věnuji zbytečným úvahám. Zbytečné je třeba ztrácet čas sledováním české "politické" scény. Češi a nemyslím tím národ jako spíš lidi žijící v této zemi, jsou už po několik generací tlupa bez zásad, mravních hodnot, bez sebemenší snahy nést za své jednání zodpovědnost, bez jasné vize do budoucna, bez morálních vzorů.
Zase se blíží další zbytečné volby a při pohledu na davy důchodců sobecky zaprodávajících aspoň nějaké vyhlídky na budoucnost za "30 stříbrných", za levné pivo a párek, za možnost zavzpomínat na "staré dobré časy", kdy sice nic nebylo a nic se nemohlo, ale stejně bylo líp, se mi vetřela do hlavy myšlenka, že by snad právo volit mělo být omezené jen na ty, kteří stát "živí", kteří platí daně.
Je to zcela neprůchodný názor o to víc mě ovšem překvapilo, že s tím samým pár hodin po mně přišel i "Viditelný Macek"

Když jsem u těch zbytečných úvah o politice, tak se musím zastavit u totální neschopnosti mediálních poradců, PR managerů, marketingových konzultantů
a jak si ještě tito novodobí šarlatání a alchymisté nechají říkat. Jsou to nýmandi s pseudovzděláním pracující se stejnými "vzorci" ať jde o reklamu na jogurt, restrukturalizaci velké firmy nebo o volební kampaň. 

Například bezradnost a bezzubost kampaně ODS je přímo do nebe volající.
Vždyť i jejich "zesměšňující" protiparoubkovská antikampaň ve svém důsedku jen přinese socanům další hlasy. Bilboardů s "Jirkou" už je kolem výpadovek z Prahy tolik, že na jednom z mála "normálních" bilboardů jsme s kolegy nezávisle na sobě četli místo "Prodej palubek" "Prodej Paroubek" ! A já si taky nemohl vzpomenout, jestli se kališnický panovník jmenoval Jiří z Poděbrad nebo Jiří Paroubek...

Včera jsem taky viděl dokument o českých prvorepublikových fašistech a mé dříve neochvějné přesvědčení o novodobých "zlatých" časech české státnosti dostalo další trhlinu.
"Tatíček" Masaryk se s nějakou tou demokracií a právem v určitých případech moc nepáral.
Věčná škoda monarchie, věčná škoda arcivévody Františka Ferdinanda a věčná škoda posledního českého krále Karla I.

Jak říkám: zbytečné úvahy...

jo, jo, ta správná politická masírka pro ovčany
máš recht, dělají to pí-ár firmy, přitápí média, politici se natom vezou
aspoň se můžem cítit jako společenský elity ;-)

Anketa

Kam mám vyrazit na příští cestu?:

Partneři