Navigace:Blogy / miguel's blog / Estébácké rozhledy

Estébácké rozhledy


Autor: miguel – Publikováno:16 Květen 2010

chrlič na katedráleAsi před měsícem jsem využil hezkého nedělního odpoledne a po návštěvě výstavy Dokoupila jsem šel procházkou přes Hrad dolů na Malou Stranu, kde jsem si vyšlápnul pár schodů a prohlédl si nově zpřístupněnou bývalou pozorovatelnu STB Kajka ve věži u Chrámu sv.Mikuláše.

Naštěstí jsem byl předem připraven, takže mne nepřekvapilo, že u věže stál žlutobílý žigulík VB a vstup dovnitř hlídal uniformovaný "orgán".

Pozorovatelen STB bylo v Praze přes 70. Tato, umístěná ve vrcholku barokní věže je ovšem jedinou, která je teď volně přístupná pro návštěvníky. Říkalo se jí taky  "Dědkárna", protože sledování pohybu kolem ambasád USA, Japonska, Velké Británie a Německa se tu věnovali převážně vysloužilí agenti.

pozorovatelna STBV bývalé pozorovatelně je po rekonstrukci instalována expozice přibližující práci agentů-pozorovatelů. Jsou tu ukázky pořízených fotografií, používána sledovací technika, ale i věci "zpříjemňující" nudnou práci jako noviny, časopisy nebo televize. Rozhodně práci pod rozpálenou střechou těm estébákům nezávidím...

Výhled z pozorovatelny nebyl nejlepší, proto jsem sešel pár schodů dolů a z vyhlídkového ochozu si nafotil pár panoramat. Ono je v Praze vůbec spousta míst, odkud je moc pěkný výhled. Teď jsem byl večer párkrát na Letné a zase to byl trochu jinší pohled. Pár fotek a panorámat z věže u sv.Mikuláše a z Pražského hradu jsem dal do galerie.

výhled z věže u sv.Mikuláše

Tagy

Anketa

Kam mám vyrazit na příští cestu?:

Partneři