Navigace:Blogy / miguel's blog / Divadelní podzim

Divadelní podzim


Autor: miguel – Publikováno:11 Leden 2011

Tři muži na špatné adrese

Tak tady máme nový rok! Nemám od něj žádná velká očekávání a nemám ani ve zvyku dávat si nějaká novoroční předsevzetí.
Ale jednu věc bych přece jen chtěl zlepšit. Samozřejmě tím myslím aktivitu v práci na této své stránce. Neberu to jako závazek ale spíš jako nutnost, protože některé věci bych si rád zadokumentoval, až budu mít potřebu se k nim vrátit. Takže začnu resty z minulého roku.

Před koncem roku mi stále zbývalo dost poukázek Flexipass, které jsme v práci dřív dostávali v rámci benefitů. Část se mi podařilo uplatnit v rámci výletu pod Dachstein, jenže stále zůstávaly za víc jak 3 tisíce. Nakonec jsem se rozhodl věnovat je na své "zkulturnění" a nakoupil jsem si lístky do divadla.

Na první představení jsem se vydal 8.listopadu do Divadla Bez Zábradlí  Karla Heřmánka.
Vybral jsem si hru italského dramatika Luigiho Lunariho "Tři muži na špatné asdrese", která je na repertoáru už 13let. To samo by mělo svědčit o úspěšnosti této hry.

Říká se, že divadla a zejména ta soukromá dávají před dramatické klasice přednost komediím, protože lidi se chodí do divadla především pobavit. Asi to bude pravda, ale nevidím na tom nic špatného. Spíš záleží na tom, o jaký styl komediální zábavy jde.
"Tři muži" jsou o náhodném setkání tří osob: vojáka ve výslužbě (Heřmánek), soukromého podnikatele na záletech (Klepl) a potrhlého profesora literatury (Žák). Tito tři přicházejí do stejného apartmá, každý za jiným účelem. Apartmá má totiž několik vchodů a díky poloze budovy na křížení ulic i několik adres.
Navíc na nikoho z nich v apartmá nečeká ten nebo to, kvůli čemu sem přišli. Díky cvičeni civilní obrany nakonec spolu musí strávit noc.
Samotná zápletka a odlišnost jednotlivých postav vyvolává řadu komických situací, ke kterým navíc přibývají i určité prvky tajemna, co za tím vším je.
Musím říct, že jsem se dobře bavil. Do značné míry to bylo tím, že režisér představení Boris Ščedrin skvěle vybral představitele jednotlivých rolí.
Nejvíc smíchu vyvolával Heřmánek v roli sebestředného vysloužilého důstojníka a  Zdeňku Žákovi by snad každý uvěřil, že roli švihlého učitele a literáta nehraje, ale že takový i doopravdy je. Naopak překvapil mne Bohuš Klepl, který narozdíl od toho, jak se běžně prezentuje, hrál svou postavu klidně a věcně a možná o to víc zábavně.
A musím pochválit ještě jednu věc, která se mi v tomto divadle líbila. Tou je velmi příjemné a moderní prostředí sálu v Paláci Adria.

Tagy

Anketa

Kam mám vyrazit na příští cestu?:

Partneři