Navigace:Výlety

Výlety


Zimní výlet na hrady

Nový StránovLetošní únorové počasí, tedy aspoň zkraje měsíce, nebylo moc zimní ani teplotami, a proto jsem přijal Zdeňkovu nabídku a vyrazil s nimi na "rodinný" výlet na dva hrady v okolí Mladé Boleslavi. Naštěstí už totiž neplatí, že by všechny hrady a zámky měly spolu se svými kastelány "zimní spánek".

Dobytí nejvyšší hory

cesta na SněžkuNa první červnový víkend připadly mé kulaté narozeniny. Podle mne to není důvod k nějakým oslavám, takže jsem rád, když se mi podaří naplánovat nějakou pracovní cestu nebo vůbec někam zmizet. Místo "zamyšlení" nad dalším uplynulým rokem života jsem si tentokrát odjel pročistit hlavu do horské přírody.

Kolem Staré Plzně

otonská rotunda ve Starém PlzenciNa další víkendový, jarní výlet jsem předposlední květnovou neděli vyrazil se Zdeňkem. Právě on taky navrhl, že bychom se tentokrát mohli podívat do okolí Plzně.

Hrad Loket - první jarní výlet

Hrad LoketLetošní až nepříjemně dlouhá zima snad konečně skončila a hned první jarní týden bylo počasí skoro jako na začátku léta.
Jak je skoro pravidlem, hezké, slunečné a teplé počasí bohužel nevydrželo i na víkend, ale i tak to stálo za to podniknout nějaký výlet mimo město.

Procházka okolím rodného města

Velikonoční jarmark v muzeuNa Velikonoce jsem se rozhodl podívat domů do Rožnova. Aspoň na část toho prodlouženého víkendu byla dobrá předpověď, tak jsem si říkal, že by nemuselo být od věci udělat si nějaký výšlap nebo aspoň procházku jarní přírodou. A opravdu, v sobotu i v neděli bylo hezky, i když sluníčko hřálo jen tak "na půl výkonu".

Středočeské putování

trosky mlýna u PříčovV půlce července jsem o víkendu přijal Zdeňkovo pozvání a opět jednou jsme podnikli malý výlet tentokrát po středních Čechách do okolí Dobříše, Příbrami a Sedlčan.
A samozřejmě v nejlepší kombinaci: příroda, kulturní památka a technická zajímavost.

Jihočeské výlety 2

unikátní hradní most na hradě VelharticeDruhý květnový výlet po zajímavostech jižních Čech začal u Vandy a Zdeňka ve Varvažově, odkud jsme zamířili na západ přes Strakonice a Horažďovice.
Hlavním cílem byl hrad Velhartice, ale v plánu byla i rozhledna na nejvyšší hoře Protektorátu nebo jedna umělá zřícenina irského hradu.

Jihočeské výlety 1

zámek BlatnáJsou to sice už dva měsíce, ale přece jen se k tomu vrátím. První dva květnové víkendy bylo krásné počasí a hlavně byly dva státní svátky, které tak nabídly víc času na to, aby člověk kromě odpočinku podnikl i něco víc.
Já to využil ke dvěma výletům v jižních Čechách. První jsem absolvoval s Petrou a Daliborem a druhý pak s Vandou, Zdeňkem a jejich Kačenkou.
Takže co jsme navštívili a co zajímavého viděli?

Do Vídně nejen za Van Goghem

císař Josef II.kopule Michaelertraktu
Jako "utajený" monarchista jsem se rozhodl koncem listopadu podniknout výlet do hlavního města Rakouského císařství. Ve Vídni jsem sice už párkrát byl, ale byly to jen letmé návštěvy nebo průjezdy cestou autem na jih nebo cestou na letiště.

Anketa

Kam mám vyrazit na příští cestu?:

Partneři